دسکتاپ مجازی صنام

دسکتاپ مجازی ، فناوری است که جایگزین رایانه های اداری شده و باعث کاهش هزینه چشمگیر و ارتقاء امنیت در سطح سازمان خواهد شد.
با استفاده از این فناوری تا 10 سال آینده نیاز به ارتقاء رایانه ها و یا خرید رایانه جدید برای سازمان خود ، نخواهید داشت.
این فناوری ترکیبی از سخت افزار thin Client و نرم افزار می باشد. سیستم عامل نهفته شده در thin client پس از بارگذاری، نرم افزار دسکتاپ مجازی را فعال نموده و به سرور مرکزی متصل شده و دسکتاپ مجازی را در اختیار کاربر قرار خواهد داد.

با توجه به نیازهای روز افزون سازمان‌ها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، شرکت دانش بنیان فاوامجد با همکاری هلدینگ صنام و شرکت مپرا، راه کاری هوشمندانه و خلاقانه در حوزه فناوری ارائه داده است. این راه کار جامع با نام “mi-DaaS” (majd ict Desktop as a Service) یک ترکیب از سامانه نرم افزاری و سخت افزاری است که قادر است با حفظ وضع موجود نسبت به کاهش 80% هزینه در تامین و تعمیر و نگهداری رایانه‌های سازمانی و ارتقاء امنیت در بهره‌برداری از فناوری اطلاعات و ارتباطات و رایانه‌های سازمانی، تأثیر بسزایی داشته باشد.

به طور مثال، با استفاده از این راه کار جامع، مدارس و سازمان‌ها قادر به تجهیز آزمایشگاه‌های خود با کاهش هزینه‌های چند برابری شده و با خرید 40 دستگاه تین کلاینت به ارزش تقریبی هر دستگاه 5 الی 7 میلیون تومان، تا تعداد 40 کاربر یا دانش‌آموز را در آزمایشگاه تعریف نمود. در این راه کار، سیستم عامل موجود بر روی یک یا دو ستگاه رایانه نصب شده به صورت اشتراکی بین 40 کاربر به صورت سرویس توزیع می‌شود و نیازی به تجهیز هر کاربر به یک دستگاه رایانه مجزا نخواهد بود.

mi-DaaS با استفاده از تکنولوژی DaaS (Desktop as a Service) رایانش ابری، امکان ایجاد دسکتاپ‌های مجازی مستقل و ایزوله از هم را بر پایه یک سیستم‌عامل ویندوز سرور و یا نسخه دسکتاپ نظیر 10 و یا 11 به همراه برنامه کاربردی نصب شده بر روی آن، فراهم می‌کند. هر کاربر می‌تواند با نام کاربری و گذرواژه خود به صورت مستقل و ایزوله به دسکتاپ مجازی و محیط کار خود وارد شده و بدون اینکه تداخل و یا دسترسی به پروفایل سایر کاربران داشته باشد، امور محوله و کارهای خود را انجام دهد و از تجهیزات جانبی خود استفاده نماید.

استفاده از mi-DaaS، به حد صفر رساندن امکان نفوذ به شبکه مرکز داده است و تضمین امنیت کامل داده‌ها، باعث می‌شود که سیستم‌های سازمانی در برابر حملات سایبری و نفوذ هکرها مقاومت کنند. علاوه بر این، این راه کار امکان دسترسی به ابزارهای پیشرفته نظیر CRM، ERP، BI و… را برای کاربران فراهم می‌کند. این راه کار قابلیت هماهنگی با تمامی سیستم‌های ERP و CRM را دارد و به صورت کاملاً یکپارچه با سایر سیستم‌های سازمانی عمل می‌کند.

mi-DaaS تنها یک سرویس نرم‌افزاری نیست، بلکه پشتیبانی از زیرساخت سخت‌افزاری و شبکه نیز در این راه کار ضروری است. در اینجا نیز شرکت فاوامجد با همکاری شرکت‌های دیگر به عنوان ارائه دهندۀ خدمات IT، قادر به ارائه خدمات ارزیابی، طراحی، پیاده‌سازی و نگهداری این راه کار دارای پوشش کامل است.

آنچه باید گفت mi-DaaS با توجه به قابلیت‌هایی که دارد، می‌تواند به عنوان یک راه حل هوشمندانه و خلاقانه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شناخته شود که با امنیت بالا، کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری سازمان‌ها، قابلیت ارائه خدمات پیشرفته نظیر CRM، ERP، BI و… را به کاربران فراهم می‌کند.